slupek linnia srodkowa
nagloweklinnia
zdjęcieNiezależnie od typowych systemów powlekania drewna - powszechnie wykorzystywanych w przemyśle meblarskim Industras Quimicas Iris dysponuje specjalistycznymi technologiami mającymi zastosowanie w różnych sektorach przemysłu.nagloweklinnia
systemy ognioochronne,
lakiery i farby do malowania plastiku,
lakiery i farby do malowania szkła.
systemy ognioochronne
Systemy ognioochronne firmy Iris posiadają atest AIDIMA klasyfikujący produkty jako klase M1 wg EU 23721:90 czyli największą możliwą wg tejże normy. System ognioochronne składa się z dwóch powłok lakierniczych. Podkładu aplikowanego 300 gram/metr kwadratowy oraz nawierzchni o naniesieniu 150'ciu gram/metr kwadratowy. Zarówno podkład jak i lakier nawierzchniowy są na bazie poliuretanów dwuskładnikowych. Istnieje możliwość uzyskania powłoki w dowolnym kolorze jak również o dowolnym połysku.

IGNIFOND IR:154
Lakier bezbarwny podkładowy spełniający normę EU 23721:90 Aplikacja natryskiem, w dwóch warstwach po 150 mikronów. Szybkie schnięcie jak również duża przeźroczystość powłoki nie zmniejsza walorów estetycznych drewna i materiałów drewnopochodnych zabezpieczanych systemem ognioochronnym.
IRNITER IR-2005
Lakier nawierzchniowy bezbarwny lub koloryzujący o dowolnym połysku. Aplikowany pistoletem minimum 150 gram/metr kw. Po wyschnięciu bardzo odporny na ścieranie. Spełnia wymagania normy EU 23721:90.
lakiery i farby do malowania plastiku
Lakiery i farby do malowania plastiku przeznaczone są do pokrywania zarówno elementów wewnętrznych (drobne elementy mebli, akcesoria meblowe krzesła itp.) jak również do zabezpieczania elementów zewnętrznych. System składa się z dwuskładnikowego lakieru kolorującego lub farby. Aplikacja pistoletem. Szybki czas schnięcia oraz bardzo duża odporność chemiczna i mechaniczna to dodatkowe zalety systemu.

PLASSTER
Dwuskładnikowy lakier poliuretanowy na plastik. Aplikacja natryskiem. Możliwość dowolnego połysku jak również wybarwienia. Po utwardzeniu odporny na światło i ścieranie.
lakiery i farby do malowania szkła
Lakiery i farby do malowania szkła również opierają się na dwuskładnikowych poliuretanach. Po utwardzeniu całkowicie odporne na UV, ścieranie i warunki atmosferyczne. Możliwość uzyskania dowolnego matu i wybarwienia. Skutecznie dekorują szkło zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i narażone na warunki atmosferyczne.

GLASTTER
Dwuskładnikowy lakier lub farba do dekoracyjnego malowania szkła. Aplikacja natryskiem. Po utwardzeniu produkt całkowicie odporny na światło słoneczna. Wysoka wydajność aplikacji.